İptal, İade, Değişim

Sipariş Değişiklikleri ve İptaller

Siparişini verdiğiniz ürünler kargoya verildikten sonra iptal ya da değişiklik işlemi yapmak isterseniz, ürünlerin size ulaşmasını takiben değişim/iade sürecini işletmeniz gerekmektedir.

Siparişini verdiğiniz ürünler henüz kargoya teslim edilmediyse, iptal işlemlerini hesabım menüsündeki İade Formunu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumda siparişinizin iptal ettiğiniz kısmı için yaptığınız ödeme size bir hafta içerisinde iade edilecektir.

Henüz kargoya teslim edilmeyen ürünlerle ilgili değişim işlemleri için müşteri hizmetleri birimimiz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Paketinizin kargoya teslim edilip edilmediğini Hesabım sayfasında bulunan Sipariş Geçmişi bölümünden takip edebilirsiniz.

Ürün İade Şartları:

  • Satın aldığınız ürünü, Tüketici Kanunu Hükümleri’ne uygun olarak aşağıdaki durumları göz önünde bulundurarak iade edebilirsiniz:
  • Ürünün teslim alındıktan sonraki 30 (otuz) takvim günü içerisinde iade edilmesi
  • Ürünün orijinal kutusunun yırtılmamış ve zarar görmemiş olması (Lütfen gönderim esnasında orijinal kutunun zarar görmemesi için, kutuyu farklı ikinci bir kutu ya da poşet içine koyarak kargo çalışanına teslim ediniz.)
  • Ürünün kullanılmamış, zarar görmemiş ve tekrar satılabilir durumda olması
  • Ürün ambalaj içeriğinin tam olması
  • Sitemizden verilen siparişler için satın aldığınız ürünü iade etmek istediğinizde, Hesabım sayfasında bulunan İade Formunu doldurularak geri gönderilmesi.
  • Kanunla belirlenmiş olan bazı ürünler iade kapsamı dışında tutulmuştur. Tek kullanımlık, hızlı bozulan, son kullanım tarihi geçme ihtimali olan, vücutla direk temas suretiyle hijyen açısından hassas olan ürünlerde (iç giyim, mayo/bikini, gecelik, çorap vb.) cayma hakkı kullanılamamaktadır.

Ürün İade Süreci:

Sipariş verdiğiniz ürünü iade etmek istemeniz durumunda, Hesabım sayfasındaki Geçmiş Siparişler ekranından ya da Farkisahane.com.tr Müşteri Hizmetlerini (0442 442 0425 - 0532 262 48 47) arayarak iade sürecini başlatabilirsiniz.

İadelerinizde Aras Kargo müşteri numaramızı (1736244311621) Aras Kargo yetkilisi ile paylaşmak üzere yanınızda bulundurunuz.

Faturanızı kaybetmeniz durumunda, müşteri ilişkileri ile iletişime geçerek faturanızın e-mail ile size gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İade edilecek ürünlerin faturası bir firma adına düzenlenmiş ise, mevzuat gereği ürünün tarafımıza iade faturası düzenlenerek gönderilmesi gerekmektedir.

Ürün, iade prosedürlerine göre değerlendirilerek tarafınıza bilgi aktarımında bulunulacaktır.

İadesi kabul edilen ürünlere ait ödeme iadeleri, iade onay işlemi tamamlandıktan sonra bir hafta içerisinde yapılmaktadır.

İade ettiğiniz ürünlere ait geri ödemeler, talebiniz üzerine ödemeyi yaptığınız ödeme şeklinde yapılabilmektedir.

Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde, ödediğiniz ürün bedeli Farkisahane.com.tr tarafından tek seferde iade edilmekte olup, kartınıza yansıması kredi kartınızın ait olduğu bankanın işleyişine bağlıdır. Taksitli olarak yapılan işlemlerde geri ödeme taksitli olarak kartınıza yansımaktadır.

Ürün Değişim Süreci:

Satın aldığınız üründe aşağıdaki koşullara uyum sağlayarak renk, model değişimi talep edebilirsiniz.

Ürün teslim alındıktan sonra 30 takvim günü içerisinde değişim talep edilebilir.

Değiştirmek istediğiniz ürünün kullanılmamış, zarar görmemiş ve tekrar satılabilir durumda olması gerekmektedir.

Ürün ile birlikte tarafınıza gönderilen faturadaki “Talebiniz” kısmında, nasıl bir değişim yapmak istediğinizi belirtiniz ve faturanızı eksiksiz doldurunuz.

Aynı sipariş için yalnızca 2 kez değişim işlemi yapılabilir.

Değişimi kabul edilen ürünlerin işlemleri ortalama 2 iş günü içinde tamamlanıp, yeni ürün kendi kargo teslim süresine göre yeniden kargolanacaktır.

Değişim istediğiniz ürün stoklarda yoksa sizinle iletişime geçilip, alternatif talebiniz öğrenilecektir.

Değişim işlemlerinde önceden ürün ayırma işlemi yapamamaktayız.

Değişim ve İadeler için Adresimiz:

Tüm ürün iadelerinin Farkisahane.com.tr' nin aşağıdaki adresine yapılması gerekmektedir. Farklı bir adrese yapılacak iadeler, ürünlerin size geri gönderilmesine, kaybolmasına ya da sürecin uzamasına yol açabilecektir.

Aras Kargo Müşteri No: 1736244311621

Muratpaşa Mah Haşılefendi Cad.

Yakutiye/ERZURUM

Bizi Takip Edin

Copyright ©2018 FARKI ŞAHANE